Co na rumian polny w zbożach jarych

Pomimo tego, że rumian polny jest dość niepozorną rośliną, może wyrządzić wiele krzywdy roślinności uprawnej. Przede wszystkim jest bardzo groźny dla zbóż jarych rosnących na słabszych glebach.

Przez swój bardzo intensywny rozwój, chwast ten pobiera z gleby znaczne ilości wody oraz składników pokarmowych, które są niezbędne zbożom do prawidłowego wzrostu i rozwoju. Ponadto rumian polny rozrasta się dość obszernymi pędami, przez które dużo trudniej jest dotrzeć światłu do kiełkujących zbóż jarych.

Oczywiście jak to ze wszystkim bywa, znacznie korzystniej jest zapobiegać występowaniu rumianu polnego, niż go zwalczać. Jeśli jednak zabiegi zapobiegawcze nie przyniosą oczekiwanych efektów, konieczne będzie podjęcie działania zmierzającego do pozbycia się rumianu polnego z pól uprawnych.

Jak tego dokonać? Zabiegi mające na celu zwalczenie rumianu polnego ze zbóż jarych, bezwzględnie należy wykonywać za pomocą odpowiednich herbicydów. W tym przypadku sprawdzi się szereg różnorodnych preparatów, ponieważ chwast ten nie jest bardzo odporny na działanie preparatów chwastobójczych.

 

https://www.ziemovit.pl/poradnik