Odchwaszczanie trawnika

Odchwaszczanie trawnika jest bardzo ważne i bezwzględnie nie należy rezygnować z tego zabiegu. Odchwaszczanie trawnika warto rozpocząć już przed jego założeniem. Do tego celu warto wybrać doglebowe herbicydy nieselektywne, które uporają się ze wszelką rosnącą roślinnością, jak i tą zalegającą w glebie.

Ten zabieg warto wykonywać jesienią, tak aby przez zimę możliwe było wyzbycie się wszystkich niepotrzebnych roślin. Dodatkowo odchwaszczanie preparatami nieselektywnymi warto powtórzyć wczesną wiosną, tuż przed założeniem trawnika, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia intruzów na pięknie przystrzyżonej trawie. W przypadku, gdy na trawniku pojawią się pierwsze chwasty, warto już wtedy podjąć kroki zmierzające do ich wyeliminowania.

Do tego celu warto wykorzystać herbicydy selektywne – przeznaczone do unieszkodliwiania chwastów jednoliściennych, lub dwuliściennych. W zależności od rodzaju występującego chwastu, warto wybrać odpowiedni preparat, który skutecznie poradzi sobie ze szkodnikiem. Ponadto do odchwaszczania trawnika warto wybierać zarówno preparaty doglebowe, jak i dolistne.

Te drugie sprawdzą się w szczególności w przypadku dość dużych okazów chwastów. Odchwaszczanie trawnika z chwastów jednoliściennych jest zdecydowanie trudniejsze od eliminacji chwastów dwuliściennych. Przede wszystkim ze względu na to, że większość preparatów dedykowanych chwastom jednoliściennym, zwalcza również samą trawę.

Dlatego w tym przypadku konieczne jest podjęcie działań mechanicznych, zmierzających do wyeliminowania niechcianych chwastów.

Ziemovit