Preparat skuteczny na fiołek polny

Fiołek polny jest jednym z groźniejszych chwastów, występujących na polach uprawnych. Zabiera jej nie tylko przestrzeń niezbędną do wzrostu i rozwoju, ale również  wodę i ważne substancje odżywcze z gleby.

Fiołek polny jest jednym z częściej występujących chwastów na polach uprawnych. W początkowej fazie wzrostu jest niepozorny, przez co bardzo często zostaje ignorowany przez rolników. A to błąd, ponieważ chwast ten bardzo szybko się rozprzestrzenia i w bardzo krótkim czasie jest w stanie zaatakować większą część roślinności uprawnej, prowadząc do jej zmarnienia.

Już sto okazów fiołka polnego na metr kwadratowy uprawy zbóż ozimych, może zmniejszyć ich plonowanie nawet o trzydzieści pięć procent. Fiołek polny jest chwastem bardzo odpornym na działanie różnego rodzaju herbicydów. Dlatego też bardzo ważne jest zwalczanie go za pomocą kilku różnorodnych preparatów.

Fiołek polny bardzo szybko uodparnia się na substancję czynną produktu, dlatego wskazane jest naprzemienne stosowanie kilku preparatów, z różnymi substancjami czynnymi. W przypadku zastosowania wyłącznie jednego produktu, niemal pewne jest, że fiołek polny nie tylko nie zostanie wytępiony, ale da też początek kolejnym pokoleniom chwastów. Fiołek polny jest jednym z bardziej odpornych chwastów i do jego zwalczania warto wybierać preparaty sprawdzone oraz skuteczne.

W tym przypadku doskonale sprawdzi się Chwastox. Jest to środek bardzo silny, który doskonale radzi sobie ze wszystkimi chwastami jednoliściennymi i dwuliściennymi.