Środki ochrony roślin 2

W celu zapobiegnięcia chorobom i marnieniu roślin uprawnych, konieczne jest stosowanie odpowiednich środków przeznaczonych do ochrony roślin. Tego rodzaju preparaty są nie tylko eliksirem wpływającym na piękny wygląd roślin, ale również na ich zdrowie – prawidłowy wzrost i rozwój. Wielu rolników, czy ogrodników zapomina o stosowaniu preparatów przeznaczonych do ochrony roślin.

A to błąd, ponieważ zabieg ten jest niebywale potrzebny roślinom. W dużej mierze wpływa na ich odporność, a także pojawienie się szkodników. Jeśli w porę nie zostanie zastosowany odpowiedni środek ochrony roślin, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że w uprawie pojawią się chwasty.

A jak powszechnie wiadomo lepiej zapobiegać niż zwalczać, dlatego naprawdę warto robić wszystko, aby chwasty nie zaatakowały uprawy. Polska należy do krajów, w których nie są wykorzystywane zbyt duże ilości preparatów przeznaczonych do ochrony roślin. Zdecydowanie więcej używanych jest herbicydów przeznaczonych do zwalczania już istniejących szkodników.

To dlatego, że w dalszym ciągu oczekujemy na skutki, nie uwzględniając ich przyczyn. Wystarczyłoby tak niewiele: odpowiedni środek doglebowy, lub dolistny. Odpowiedni preparat, który ochroniłby zarówno glebę, jak i rosnącą na niej roślinność, przed występowaniem niechcianych chwastów.

Wystarczyłby jesienny i wiosenny oprysk roślin, dzięki któremu rosłyby one zdrowo. Dzięki tej czynności, roślinom zapewniona byłaby odpowiednia przestrzeń, woda i nasłonecznienie niezbędne do prawidłowego rozwoju.