Stosowanie preparatów chwastobójczych w opryskiwaniu polowym

W przypadku bardzo dużych obszarów rolnych, manualne opryskiwanie chwastów jest niewystarczające i wręcz niemożliwe. Chwasty rozprzestrzeniają się bardzo szybko, dlatego konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań, w celu ich skutecznego wyeliminowania. W takim przypadku doskonale sprawdzi się metoda opryskiwania mechanicznego, za pomocą odpowiednich opryskiwaczy – urządzeń przeznaczonych do oprysku polowego. Kiedy zdecydować się na tę metodę oraz jak się jej podjąć? Oprysk polowy jest szczególnie polecany do odchwaszczania bardzo dużych obszarów upraw rolnych. Ponadto ta metoda doskonale sprawdzi się w przypadku, gdy konieczne jest podjęcie bezzwłocznej rekcji.

Oprysk polowy pozwala na wyeliminowanie znacznej ilości chwastów, na bardzo dużym obszarze, w zadziwiająco krótkim czasie. Tę metodę warto stosować, dobierając do niej odpowiednie chemiczne preparaty chwastobójcze. Do oprysku polowego najlepiej sprawdzą się preparaty chwastobójcze w formie koncentratu, które przed użyciem należy rozcieńczyć z wodą w odpowiedniej proporcji. Koncentraty są znaczniej wydajniejsze i bardziej ekonomiczne od preparatów gotowych do użycia. W przypadku posiadania znacznej wielkości pola, tego typu preparaty będą niezastąpione.

Należy pamiętać, że po każdym użyciu opryskiwacza, należy dokładnie go oczyścić z pozostałości preparatu chwastobójczego.

https://www.ziemovit.pl/kalendarz/wrzesien